Eeldatavasti teeb FDA heakskiidu augustis

"Lisaks, kuna krooniline Lyme’i tõbi on nii salakaval ja võib rünnata paljusid erinevaid kehasüsteeme, võib soovitada terapeutilist põletikuvastast dieeti koos toidulisandite ja taimsete segudega, et mitte ainult väljutada mürgist borreeliat, vaid tugevdada keha elujõudu ja võimet. tervendada."

– kullassepp

Ta juhib tähelepanu ka sellele, et mitmetasandiline kogu keha ja süsteemide lähenemisviis on kõige tõhusam, kuid püsiva puukborrelioosi tõelise paranemise kogemiseks võib kuluda kuid, kui mitte aasta või kaks.

Puukide peatamine nende jälgedes

Kuigi VLA15 – Pfizeri ja Valneva välja töötatud Lyme’i vaktsiinikandidaat – on uurimisel, võib kuluda veidi aega, enne kui see või teised vaktsiinid kättesaadavaks muutuvad. Seni on parim viis haiguse ennetamiseks vältida nakatunud puugi hammustust.

Kuna nad on nii väikesed, on mustajalgseid või hirvepuuke raske märgata, kui nad on oma peremehe pardal, seega on oluline vältida nende rõivaste või naha külge haakumist.

Nii et õues, isegi tagaaias viibides, peaks inimene kandma püksi tõmmatud särke ja püksisääred sokkide sisse. Samuti võivad nad riiete välispinnale kanda puugitõrjevahendit, mis sisaldab DEET-i, permetriini või pikaridiini.

Puukide kodust eemal hoidmiseks on kõige parem majja sisenedes eemaldada õueriided, kontrollida keha puukide suhtes ja panna need potentsiaalselt puugistunud esemed pesumasinasse.

Samuti aitab see hoida muru niidetuna ja umbrohtu pügatuna, et puukidel ei oleks kõrget rohtu, millele ronida ega oodata, kuni inimene või loom mööda kõnnib.

Siiski ei tööta need ennetusmeetmed alati. Niisiis, mida peaks inimene tegema, kui ta leiab puugi nahale kinnitunud?

"Esimene asi, mida tahame teha, on see eemaldada niipea kui võimalik ja salvestada, sest saame puuke testida, et näha, mida nad kannavad," selgitab Johnson. "Ja siis soovitame neil teha antibiootikumikuuri, et vältida Lyme’i tõve teket."

Kuigi eksperdid väidavad, et enamik inimesi paraneb Lyme’i tõvest varajase ja sobiva raviga, võib haigus mõnel juhul püsida, põhjustades olulisi terviseprobleeme. Seetõttu on puugihammustuste ennetamise teadmine, sümptomite tundmine ning viivitamatu testimise ja ravi otsimine selle ja kõigi teiste USA-s praegu levivate puugihaiguste vastu võitlemise võti.

BMJ aruandes kutsuvad teadlased üles täiendavalt analüüsima uut rasedatele mõeldud RSV-vaktsiini kandidaati.

Hingamisteede süntsüütilise viiruse (RSV) ennetamine – haigus, mis võib imikutel ja vanematel täiskasvanutel põhjustada tõsiseid sümptomeid – on muutunud prioriteediks pärast hiljutist RSV juhtumite sagenemist Ameerika Ühendriikides.

Farmaatsiatööstuse põhifookus ennetamisel on ohutu ja tõhusa RSV vaktsiini väljatöötamine. Ja see sai teoks hiljuti, kui FDA kiitis 5. mail heaks Arexvy – kõigi aegade esimese RSV vaktsiini.

GSK Arexvy oli heaks kiidetud kasutamiseks ainult 60-aastastel ja vanematel täiskasvanutel, jättes imikud ohtu. Siiski kavatseb Pfizeri emade vaktsiinikandidaat seda muuta, vältides RSV-d imikutel.

Pfizeri vaktsiin takistab RSV-d imikutel sünnist kuni kuue kuuni, vaktsineerides inimesi raseduse ajal. Kolmanda faasi ülemaailmses kliinilises uuringus oli vaktsiini efektiivsus 81,8% kuni 90 päeva vanuste imikute raske RSV-haiguse riski vähendamisel ilma ohutusprobleemideta.

Kuid BMJ uudiste analüüsis nõuavad eksperdid uuringuandmete edasist uurimist ja Pfizeri vaktsiini heakskiitmisjärgset jälgimist pärast seda, kui teine ​​ravimitootja peatas 2022. aasta veebruaris nende sarnase vaktsiini katsetamise.

3. faasi uuringute ajal seostati GSK poolt välja töötatud ema RSV vaktsiini suurenenud enneaegse sünnituse riskiga. Täpsemalt näitasid GSK andmed 238 enneaegset sünnitust 3496 vaktsineeritud uuringus osalejast. Vaktsineerimata platseeborühmas sündis 86 enneaegset sünnitust 1739 osalejal. Andmed näitasid ka 13 vastsündinute surmajuhtumit vaktsineeritud rühmas võrreldes kolmega vaktsineerimata osalejate seas.

Eksperdid ütlevad, et Pfizeri versioon sarnaneb GSK emavaktsiiniga, kuna mõlemad on allüksuse vaktsiinid, mis kasutavad viiruse rekombinantset RSV F valku, kuigi tootmisprotsessid võivad erineda.

Uudisteanalüüsi järgi näitavad Pfizeri katseandmed erinevusi ka enneaegsete sünnituste osas.

Näiteks näitasid 2. faasi uuringu kõrvalnähtude tabelid kolm enneaegset sünnitust 116 raseduse kohta vaktsineerimata rühmas, võrreldes kuuega 114-st Pfizeri lõpliku vaktsiinitootega vaktsineeritud rühmas.

"Aprillis avaldatud Pfizeriga seotud 3. faasi uuringu eelnevalt kindlaksmääratud vaheanalüüsis sündis enneaegselt 201 last (5,6%) vaktsineeritud emadel vs 169 last (4,7%) platseeborühmas," teatavad autorid. "Katseprotokolli kohaselt uuris Pfizer enneaegset sünnitust kui erilist huvi pakkuvat kõrvaltoimet."

Kui Pfizer küsiti andmete kohta, ei vastanud Pfizer BMJ-le, kuid märkis, et 3. faasi uuringus ei täheldatud vastsündinute surmade tasakaalustamatust.

Eksperdid ütlesid BMJ-le, et kuigi erinevused enneaegsete sünnituste osas Pfizeri uuringute ajal ei olnud statistiliselt olulised, nõuab see siiski jätkuvat läbivaatamist GSK uuringus täheldatud ohutussignaali tõttu. Autorid nõuavad ka ettevaatlikku lähenemist ema RSV vaktsiini kasutamisele rasedatel inimestel.

FDA ei ole veel Pfizeri emavaktsiini kandidaati heaks kiitnud. Kuid 18. mail hääletas Vaktsiinide ja seotud bioloogiliste toodete nõuandekomitee FDA heakskiidu soovitamise poolt. Komitee liikmed hääletasid 14:0 vaktsiini tõhususe üle, kuid 4 liiget 10-st väljendasid muret ebapiisavate ohutusandmete pärast.

Eeldatavasti teeb FDA heakskiidu augustis.

Ravim toimib, blokeerides kesknärvisüsteemi spetsiifilisi retseptoreid, mis mängivad rolli kehatemperatuuri reguleerimisel.

Menopaus võib tunduda nagu rullnokk, millega kaasnevad mitmesugused murettekitavad sümptomid, nagu meeleolumuutused ja unehäired. Kuid üks konkreetne sümptom, tuntud kui kuumahood, võib olla kõige häirivam.

Kuumahood, mida nimetatakse ka vasomotoorseteks sümptomiteks, võivad tekkida ootamatult ja tunduda intensiivse kuumalainena kogu kehas, millele järgneb higistamine ja mõnikord külmavärinad. Kuumahoogude ravi hõlmab hormoonasendusravi ja paroksetiini – selektiivset serotoniini tagasihaarde inhibiitorit (SSRI) antidepressanti. Lisaks leiavad mõned naised leevendust täiendava ja alternatiivse meditsiini (CAM) kasutamisest.

Kuid SSRI-d ei sobi kõigile ja mõned naised ei saa kasutada hormoonasendusravi, kuna neil on südame-veresoonkonna haiguste, insuldi, verehüüvete või maksahaiguste riskifaktorid. Lisaks ei pruugi CAM-teraapiad mõne inimese puhul toimida. See jätab paljud naised ravivõimalusteta.

Kuid 12. mail kiitis FDA heaks uue mittehormonaalse ravimi menopausis naiste mõõdukate kuni raskete kuumahoogude raviks. Veozah (fezolinetant) on suukaudne ravim, mis on suunatud kesknärvisüsteemi neurokiniin 3 (NK3) retseptoritele. Need retseptorid mängivad rolli kehatemperatuuri reguleerimisel.

Ravim on NK3 retseptori antagonist, mis tähendab, et see seondub NK3 aktiivsusega ja blokeerib selle.

FDA andmetel vähendas Veozah kahes 3. faasi kliinilises uuringus tõhusalt kuumahoogusid. Teatatud kõrvaltoimete hulka kuuluvad aga kõhulahtisus, unetus, kõhuvalu, seljavalu, kuumahood ja maksa transaminaaside aktiivsuse tõus.

Maksa transaminaaside tõusu võimaluse tõttu sisaldab Veozah hoiatust võimaliku maksakahjustuse eest. Seetõttu peaksid inimesed enne ravimi võtmist ja kolm, kuus ja üheksa kuud pärast ravimi võtmist tegema vereanalüüsi, et kontrollida oma maksafunktsiooni.

Lisaks ei tohiks Veozah’i võtta inimesed, kes võtavad CYP1A2 inhibiitoreid ja maksa- või neeruhaigusega inimesed.

Uue kuumahoo ravimi annus on üks 45 mg pill, mida võetakse üks kord päevas koos toiduga või ilma.

FDA ravimihinnangu ja -uuringute keskuse haruldaste haiguste, pediaatria, uroloogia ja reproduktiivmeditsiini büroo direktor Janet Maynard ütleb FDA pressiteates, et "menopausi tagajärjel tekkinud kuumahood võivad olla tõsine füüsiline koormus naistele ja mõjutab nende elukvaliteeti. Mõõdukate kuni raskete menopausi kuumahoogude raviks mõeldud uue molekuli kasutuselevõtt pakub naistele täiendava ohutu ja tõhusa ravivõimaluse.

Los Angeles on viimane linn, kus on suurenenud ksülasiini (tuntud ka kui "tranq") kasutamine, mis põhjustab süstimisel lihaste ja naha lagunemist.

Hiljuti andsid Los Angelese maakonna tervishoiuamet ja Ameerika Ühendriikide uimastikaitseamet (DEA) välja hoiatusi ksülasiini – loomade rahusti või "lihasöövate zombide" – leviku kohta. Hoiatus tuleb pärast seda, kui kuritegevuse labori analüüs tuvastas "tranq" teistes ebaseaduslikes uimastites, nagu fentanüül, mille LA ametivõimud konfiskeerisid.

FDA kiitis ksülasiini heaks kasutamiseks loomadel, näiteks hobustel, kuid see ei ole inimestele ohtlik. Siiski ei ole ravim ebaseaduslik, kuna seda ei peeta kontrollitavaks aineks.

Lisaks segatakse ksülasiini sageli fentanüüli ja teiste ebaseaduslike uimastitega, mis suurendab nende potentsiaalselt surmavat mõju. Veelgi murettekitavam on see, et Narcan – ravim, mis tühistab opioidide üleannustamise – ei muuda ksülasiini üledoosi.

"Ksülasiin muudab surmavaima uimastiohu, millega meie riik on kunagi silmitsi seisnud, fentanüüli, veelgi surmavamaks."

– DEA administraator Anne Milgram

Inimesed, kes kasutavad "tranq"-i, muutuvad katatoonilisteks või "zombie-likeks" ja võivad seista pikemat aega kummardusasendis. Neil võib tekkida ka hingamisdepressioon, amneesia, aeglane pulss ja äärmiselt madal vererõhk. Lisaks võib see süstimisel põhjustada nahahaavandeid ja abstsesse, mis sisuliselt mädanevad nahka ja lihaskoe.

Statistika näitab, et ksülasiini üleannustamisest põhjustatud surmajuhtumid on tõusuteel. Näiteks saidiga dietoll-official.top "tranq" seotud narkootikumide üleannustamise surmajuhtumid Pennsylvanias kasvasid 2 protsendilt 2015. aastal 26 protsendini 2020. aastal.

LA-s on ametnike sõnul "zombie-ravimite" kasutamine eskaleerumas. Seetõttu alustasid nad aprilli keskel programmi, et hinnata probleemi ulatust, jälgides konfiskeeritud uimastites sisalduvat ksülasiini.